Kobieta

Zumba, sposobem na zgrabną sylwetkę, a może i na życie?

Czym właściwie jest ta Zumba i co ma w sobie takiego, że cały świat na jej punkcie zwariował? Jeszcze tego nie wiesz? Spróbuj, a też ją pokochasz!

Jak dla mnie to doskonałe połączenie tańca i zabawy z ćwiczeniami, to takie dbanie o sylwetkę na wesoło. A według Wikipedii, to „taniec zainspirowany połączeniem elementów tańca, aerobiku i treningu siłowego. Choreografia Zumby łączy hip-hop, soca, samba, salsa, merengue, mambo, sztuki walki oraz elementy Bollywood i tańca brzucha”.

Zumba ewoluuje, rozwija się, możemy już, trenując, śmiało pląsać w wodzie (Aquazumba), a także zabrać na nią nasze pociechy (Zumba Kids). Każdy znajdzie tu coś dla siebie, także nasi drodzy panowie.

Zumba Kids, Zumba Aqua

Sekretem jej jest to, że pozwala uwolnić energię, rozładować stres, to taka jakby grupowa psychoterapia dla aktywnych. Ani się nie obejrzysz, jak przy okazji poprawisz kondycję i stracisz zbędny tłuszczyk.

Jeżeli kochasz tańczyć, lepszego sposobu na codzienną aktywność nie mogłaś wybrać. Nie jesteś mistrzynią parkietu? Nie martw się, proste kroki są łatwe do nauczenia, a dla Ciebie będzie to pierwsza lekcja tańca.

Zumba

Czy to możliwe? Jedna Zumba i tyle korzyści? Tak, dodaj do tego jeszcze nowe znajomości, wesołe towarzystwo i masz sposób na fantastycznie spędzony czas. Czy można chcieć czegoś więcej?

Zumba sposobem na życie? Och tak! Przykładu przesiąknięcia jej  magią nie muszę wcale daleko szukać. Moja młodsza siostra Ewelina jest jej instruktorem. To właśnie idealny przykład życia z pasją, a pasją jej życia jest właśnie Zumba. Zaraża nią wszystkich wkoło jak jesienną grypą. Codzienna praca nad choreografią i paro godzinne zajęcia są na pewno wyczerpujące, ale satysfakcja z tego, że robi się w życiu coś, co się bardzo kocha, godna pozazdroszczenia.

Zumba Ewelina

Czy jesteś jej instruktorem, czy tylko uczestnikiem zajęć, radość z niej płynąca i wszelkie korzyści i tak Cię dopadną!

Nie próbowałaś jeszcze, daj sobie szansę, a może i Ty w niej znajdziesz złoty środek na szczęście. Nie przekonałam Cię? Może zrobi to Zumba Ewelina.
Jesteś zwolenniczką innej aktywności? Może wyzwanie z Ewą Chodakowską, w połączeniu z detoksem organizmu, da Ci upragniony efekt?

Czym Zumba jest dla Ciebie? Doświadczyłaś jej na własnej skórze, śmiało, podziel się z nami swoimi odczuciami.

Przeczytaj Również

4 komentarze

 • Reply
  Pokoloruj Życie
  1 marca 2016 at 22:39

  Nigdy nie próbowałam, ale może faktycznie to jest coś co byłoby moją kolejną pasją? Chciałabym tylko wydłużyć dobę na te wszystkie czynności 😉

 • Reply
  KAROLINA
  1 marca 2016 at 22:57

  Polecam, bo na prawdę warto 🙂 a jak już znajdziesz sposób na wydłużenie doby, podziel się nim, chętnych na pewno nie zabraknie 🙂

 • Reply
  Fightermama
  3 marca 2016 at 11:02

  Zumba to mega dawka endorfin, która zawsze wprowadza mnie w znakomity nastrój.
  Polecam każdemu 😉

 • Reply
  Relaks po babsku. Moje sposoby na wytchnienie
  24 kwietnia 2016 at 17:57

  […] nie? Zumba, fitness, bieganie, tenis, czy pływanie. To też czas dla Ciebie. Aktywność fizyczna też […]

 • Dodaj komentarz