DOM

Wielkanoc. Przepis na udane święta.

Wielkanoc to czas spędzony z rodziną, przy wspólnym stole, ciesząc się swoją bliskością. To jeden z tych momentów w roku, w którym zwalniamy, łapiemy oddech i przypominamy sobie o tym, co w życiu naprawdę jest ważne: rodzina, przyjaźń i miłość.

Wielkanoc

Doskonale pamiętam Wielkanoc mojego dzieciństwa, sobotnią wyprawę ze święconką, wspólne robienie pisanek, dekoracji i baranka z masła, szukanie łakoci ukrytych w ogródku, niczym prawdziwe polowanie na zająca, tyle że z mlecznej czekolady. Jaka to była frajda, nie to, co dziś. Dziś Wielkanoc straciła trochę w moich oczach, może dlatego, że dorosłam, a świat mojego dzieciństwa jawi mi się tylko w kolorach tęczy. Z biegiem lat, dołączyły do niego niestety i te szaro – bure odcienie. Wydaje mi się, że trochę utraciły swój niepowtarzalny klimat i przesłanie. Komercjalizacja i konsumpcjonizm na pierwszym miejscu to i święta stają się przereklamowane? Zróbmy wszystko, by tak nie było.

Wielkanoc Co zrobić, by nie umknął nam ich urok  zupełnie?  Odpowiedzieć  sobie na pytanie, co w nich jest najważniejsze? Przecież nie coraz to droższe prezenty i presja, jaka jest na ich zakup wywierana, nie stoły uginające się pod ciężarem dań, aby je strawić, często konieczny jest Espumisan czy Ranigast, najważniejszy jest drugi człowiek. Nie dajmy się wpędzić w wir przygotowań, który nas przerośnie i tylko sprawi, że święta to będzie stresujący dla nas okres i z niecierpliwością będziemy wyczekiwać chwili, w której się skończą.

Wielkanoc

Cieszmy się tymi paroma dniami wolnego od pracy i obowiązków, poświęćmy go rodzinie, odłóżmy na bok wszystkie inne sprawy. Wprowadźmy klimat świąt do naszego domu, niech zające skaczą po stołach, a jajka turlają się po talerzach. Niech ten niezwykły klimat zagości w naszych domach, a serca wypełni radość i miłość.

Wielkanoc

A jak Wasze świąteczne przygotowania? Dom gotowy na nadejście gości, jeżeli nie, w szybki sposób pomogę Ci go ogarnąć, a jeśli już to zrobiłaś i szukasz więcej dekoracyjnych inspiracji, by Twoje wnętrze zyskało Wielkanocnej lekkości, serdecznie zapraszam po ich porcję do Antrejki.

Jak spędzacie tegoroczne święta? Co dobrego szykujecie, będą tradycyjne mazurki i babki, czy stawiacie na coś bardziej innowacyjnego? 

Przeczytaj Również

4 komentarze

 • Reply
  Szczepan
  21 marca 2016 at 23:27

  Mam nadzieje ze będzie makowiec 🙂

  • Reply
   KAROLINA
   22 marca 2016 at 09:49

   Kupiłeś mak, to będzie 🙂 Jak widać u nas całkiem gwiazdkowo w tą Wielkanoc 🙂

 • Reply
  Natalia
  23 marca 2016 at 20:57

  To prawda, święta trochę straciły ze swojej magiczności. To chyba rzeczywiście kwestia tego, że człowiek jest starszy. Przede mną jeszcze małe sprzątanie, ale dostałam od mamy małą doniczkę z żywym owsem udekorowaną kurczaczkiem i bazią w zielono-żółtej ozdobie na doniczce. Niby taki drobiażdżek a wprowadził trochę tego fajnego klimatu 🙂
  A w święta zdecydowanie zamierzam odwiedzić mamę, lenić się, wyspać, poczytać dobre książki i ogólnie sobie dogadzać 😉

  • Reply
   KAROLINA
   23 marca 2016 at 21:22

   To życzę samych przyjemnych chwil, wypoczynku i domowej atmosfery 🙂

  Dodaj komentarz