Podróże

Z Rzymu na Sycylię. Południowe Włochy

Południowe Włochy, to fragment włoskiego buta rozgrzany mocnym słońcem niemal do białości.

Mam tyle przepięknych zdjęć z tego malowniczego regionu, że najchętniej tylko bym je tu wkleiła, bez opisu, pokuszę się jednak o minimalistyczne wetknięcie trzech groszy.

Południowe Włochy

Południowe Włochy

Już pierwszy punkt, przez nas odwiedzony, po opuszczeniu Rzymskich murów zasługuje na krótką wzmiankę.

Sperlonga – miejscowość w prowincji Latina.

Południowe Włochy

Południowe WłochyChoć plaża niespecjalna, to stare miasto nas urzekło. W żadnym przewodniku nie znaleźliśmy wzmianki o tym jakże klimatycznym miejscu. Trafiliśmy tam przypadkiem o zachodzie słońca i zwiedzaliśmy do wczesnych godzin porannych, naprawdę warto było zarwać tę nockę.

 

Południowe Włochy

Południowe WłochyNoc spędzona w Bacoli w drodze do Neapolu i oto jesteśmy w stolicy Kampanii, w stolicy neapolitańskiej pizzy.

Południowe Włochy Miasto o greckich korzeniach, żyjące w cieniu Wezuwiusza, przyciąga turystów jak magnes.

Południowe WłochyWezuwiusz to wciąż groźny wulkan, wciąż oddychający, w każdej chwili gotowy do eksplozji.

 

Kolejny punk  to Sorrento. To była nasza baza wypadowa, na kolejne parę dni. Sorrento znane jest jako jedno z najelegantszych miast południa Włoch. Wydaje się, że nie istnieje tu zwyczajne życie, a egzystencja mieszkańców składa się wyłącznie z zakupów w eleganckich butikach i leniwych spacerów.

Południowe Włochy

Południowe WłochyPompeje – 20-tysięczne miasto, które w 79 r. n.e., zniknęło pod grubą warstwą wulkanicznego popiołu, by zostać ponownie odkryte ponad 1500 lat później.  Na przechadzkę jego ulicami musicie przeznaczyć cały dzień, a i tak nie wiem, czy uda Wam się zajrzeć wszędzie, pamiętaj jednak, że ulice Pompei są spalone słońcem, a upał strasznie tam doskwiera.

Południowe Włochy

Południowe WłochyZ Sorrento rzut beretem jest do Positano, a odcinek wybrzeża od Positano aż do Salero, zwany Wybrzeżem Amalfi, uznawany jest za jedną z najpiękniejszych linii brzegowych na świecie. Warto odwiedzić  tam także Amalfi i Ravello. Te miasteczka, zawieszone na  zboczach wzgórz, tuż nad morzem, Cię oczarują. Bije z nich romantyzm, magia i niesamowita energia.

Południowe Włochy

Południowe WłochyPołudniowe Włochy, to świetny pomysł na aktywny urlop. Oprócz urokliwych miasteczek, ciekawostek do zwiedzania, kąpieli wodnych i słonecznych, pysznego jedzenia, da Ci coś więcej. Niezapomniane wspomnienia.

Południowe Włochy

Południowe WłochyI co, masz ochotę wybrać się tam na wakacje? A może już byłaś?
Włochy to świetny wybór!

Przeczytaj Również

3 komentarze

 • Reply
  Rzym i Watykan. Wszystko o włoskich atrakcjach.
  28 kwietnia 2016 at 08:42

  […] zalukania wymieniać tu na kilku stronach. A już w kolejnym wpisie przeniosę Cię na wspaniałe włoskie wybrzeże, skąpie w morzu słońca i ochłodzę morską […]

 • Reply
  Nasza wielka włoska przygoda. Włochy od podszewki
  28 kwietnia 2016 at 08:45

  […] Włoskie wybrzeże zaoferuje nam dużo, zjechaliśmy całe południowe od Rzymu aż po Sycylię, ale to dopiero Sycylia nas zachwyciła. Plaż jest bez liku i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Duże, małe, wąskie, szerokie, kamieniste, piaszczyste. Do tego krystaliczna woda, żar lejący się z nieba i przepis na udany urlop gotowy. […]

 • Reply
  Sycylia. Włoska wyspa jak marzenie |
  2 maja 2016 at 16:44

  […] do Mesyny. Nasz plan zakładał objazd wyspy, wzdłuż całego wybrzeża (jakże odmiennego od południowo – włoskiego), zaczynając od Morza Tyrreńskiego, przez Śródziemne, skończywszy na Jońskim. Jednak urok tej […]

 • Dodaj komentarz